Uşak Üniversitesi'nde 100. Yıl Coşkusu 

Kurtuluş Savaşının başlangıcının 100. yılı münasebetiyle Türkiye Barolar Birliği Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından "Kurtuluş Oratoryosu" sahnelendi. Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde gerçekleşen programa, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Eşme Kaymakamı Murat Özdemir, eski Devlet Bakanı M. Zeki Sezer, akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 
 
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Barış Metin, milli mücadelenin başlangıcının 100. yılı dolayısıyla Uşak Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı ve Türkiye Barolar Birliği Türk Halk Müziği Topluluğu Korosunun müşterek düzenlediği programa katkı sağlayan herkese minnet duyduğunu dile getirerek, bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi.
 
 
 
Sürpriz İsim Sahne Aldı
Dr. F. Rezzan Ünalp’ın metin yazarlığı yaptığı, Şef Av. Serdar Yasun yönetimindeki “Kurtuluş Oratoryosu” dinleyenlere coşkulu dakikalar yaşattı. İzleyiciler “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu şarkılara eşlik ederek, koro ile sahne alan Ankara Etimesgut’lu Seymenlerin dans gösterilerini izledi. 
Kurtuluş Oratoryosunun sahnelenmesinin ardından, sahneye davet edilen isim büyük şaşkınlık yarattı. Programa davetli olarak katılan sanatçı Latif Doğan sevilen şarkılarından birini seslendirdi.
 
Kültürel ve Sanatsal Etkinliklere Uşak Halkımızı Bekliyoruz
Programın ardından Rektör Prof. Dr. Savaş organizasyonu gerçekleştiren ekibi kutlayarak, Cumhuriyetin önemine değindi. Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olan 1919 tarihinin 100. yılında böyle bir programa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Bugün hem kalbimize hem de beynimize hitap eden çok değerli müzik topluluğuna ve bu anlamlı geceye teşrif eden herkese teşekkür ediyorum. Biz Uşak Üniversitesi olarak, Uşak halkının tüm kültürel ve sanatsal faaliyetlerden yararlanabilmesi için kapımızı sonuna kadar açıyoruz. Bu nedenle böyle önemli etkinliklerin bu salonda yapılıyor olması bizi son derece mutlu ediyor. Sizleri her zaman buralarda görmek istiyoruz.” dedi.
 
 
 

Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi


02 Kasım 2019